adsr

Filtr węglowy ADSR

Usuwamy smog za pomocą prostego w montażu i prawdopodobnie jedynego dostępnego na rynku urządzenia do redukcji smogu, dymu i innych nieprzyjemnych (i zazwyczaj bardzo niezdrowych) zapachów.
Najczęściej stosowany w domowych systemach rekuperacji ciepła. Sprawdzi się w instalacjach o wydatku powietrza do 550m3/h (lub mniejszych)

Zastosowano prawdziwy węgiel aktywny i to w sporych ilościach.

Filtr ADSR może być zamontowany zarówno przed wymiennikiem ciepła (na czerpni) jak i za wymiennikiem.

W przypadku montażu przed wymiennikiem, filtr przeciwpyłowy zastosowany wewnątrz filtra ADSR stanowi ochronę węgla przed pyłem atmosferycznym (może to być filtr G4 lub F7 – w zależności od potrzeby). Natomiast związki chemiczne, z których składa się smog zostaną wyłapane na węglu aktywnym i na wymiennik dostarczane jest powietrze bez smogu i bez pyłu.

W przypadku montażu filtra ADSR za wymiennikiem ciepła, filtr przeciwpyłowy F7 staje się ostatnią linią obrony przed zanieczyszczeniami pyłowymi. Sprawę LZO załatwia nam ciągle ten sam węgiel aktywny czyli usuwamy smog a do pomieszczeń nadal nie dostaje się pył.

Montaż filtra ADSR i usuwamy smog z powietrza

Do filtra węglowego ADSR można dołożyć króćce przyłączeniowe. W końcu rury zazwyczaj są okrągłe, a nasz filtr ma wyjście kwadratowe. Należy wyciąć odpowiedni kawałek prostej rury w instalacji i w to miejsce zamontować filtr ADSR. I koniec.
Cieszmy się czystym powietrzem a sąsiadom którzy dymią mówmy…   że usuwamy smog który oni produkują.

Leave a Comment

Shopping Cart